Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Prancūzijos, Italijos ir Anglijos teatrai

Prancūzijos, Italijos ir Anglijos teatrai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Objektų sukūrimo kontekstas. Comedie-Francaise teatras Prancūzijoje. La Scala teatras Italijoje. The Tom Thumb teatras Anglijoje. Spektakliai ir žymiausi režisieriai. Comedie-Francaise. La Scala. The Tom Thumb. Architektūrinės savybės ir pastatų būklė. Comedie-Francaise. La Scala. The Tom Thumb. Išvados. Comedie-Francaise. La Scala. The Tom Thumb. Priedai (2).

Ištrauka

Temos aktualumas. Šiomis dienomis nėra labai aktualu, kas dedasi tokių šalių kaip Prancūzijos, Italijos ar Anglijos teatruose. Nesvarbu, ar spektakliai, suvaidinti tuose teatruose, mums yra žinomi, ar režisieriai, kūrę tuos spektaklius dar yra gyvi. Ir net nežinome kuo aplamai teatrai yra tokie svarbūs žmonijai. Šiame darbe sužinosime keletą dalykų apie Prancūzijos, Italijos ir Anglijos teatrus, spektaklius, vaidintus tuose teatruose, žymiausius režisierius, dirbusius tuose teatruose ir dar keletą istorijų.
Darbo tikslas – pristatyti tris skirtingus teatrus, pastatytus Prancūzijoje, Italijoje ir Anglijoje.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti objektų sukūrimo kontekstą.
2. Apibūdinti Prancūzijos, Italijos ir Anglijos teatruose statytus spektaklius ir dirbusius žymiausius režisierius.
3. Išsiaiškinti architektūrines savybes ir pastatų būklę šiomis dienomis.
Literatūra ir metodai. Šiam darbui naudojama įvairios knygos apie meną, kultūrą, įvairias šalis, jų pastatus ir pan. Taip pat buvo skaitomi laikraščiai ir žurnalai apie teatrus, spektaklius ir režisierius. Taipogi naudojamasi sava ir pažįstamų patirtimi apie tam tikrus teatrus.

"Comedie-Francaise" teatras Prancūzijoje. Jean Baptiste Poquelin(pasivadinęs Moliere), žymiausias Prancūzijos komedijų autorius, pirmuosius pasirodymus rengė viename pertvarkytame Paryžiaus teniso korte kartu su savo trupe. Deja, "L’Illustre-Theatre" pavadintas Moljero draugų teatras neturėjo pasisekimo, tad trupė leidosi į provinciją ir ėmė gyventi įprastą to meto klajojančių artistų gyvenimą. Moljeras ir jo trupė vaidino lydimi beveik nenuslūgstančios sėkmės. Jam priklauso ir keleto prabangių pramoginių renginių Versalyje bei dvare rodytų pjesių autorystė. Paskutinį kartą Moljeras pasirodė "Palais-Royal", 1673 m.vasario 17d. rodytame "Tariamame ligonyje" ir po kelių valandų mirė. Būdamas tobuliausias atsidavusio teatro žmogaus pavyzdys, derinęs aktoriaus, vadovo ir dramaturgo veiklą, Moljeras ne tik rašė komedijas, bet ir buvo jungiamoji grandis tarp dviejų iškiliausių Prancūzijos klasicistinių tragedijų autorių (Corneille Nicomede ir Racine). Po Moljero mirties prancūzų teatro šlovė kiek priblėso. Bet jo trupė 1680 metais, vadovaujama jo našlės ir jos antrojo vyro, buvo Liudviko XIV sujungta su dar dviem trupėm. Jiems visiems kartu labai gerai sekėsi. Taip per devynerius metus susiformavo "Comedie-Francaise", nacionalinis Prancūzijos teatras, turintis ir kitą "La Maison de Moliere" pavadinimą. Pagal Liudviko XIV sumanymą šis teatras turėjo užimti tokią pat vadovaujančią vietą prancūzų teatro pasaulyje, kokia literatūroje buvo numatyta Prancūzų akademijai (Academie Francaise). "Comedie-Francaise" gavo monopolinę teisę vaidinti Paryžiuje prancūzų kalba ir ilgam tapo vieninteliu teatru, į kurį orientavosi rimtų ambicijų turintys dramaturgai. Nors Prancūzijos revoliucijos metu teatras buvo uždarytas, aktoriai įkalinti, vis dėlto po kelerių metų Napoleono įsakymu vėl pradėjo veikti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeatro namų darbas
KategorijaTeatras
TipasNamų darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis1.18 MB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAsta Valaitytė-Brish
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prancuzijos Italijos ir Anglijos teatrai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Asta Valaitytė-Brish
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą