Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Spektaklio recenzija: "Ištisų dienų, ištisų naktų kronikos"

Spektaklio recenzija: "Ištisų dienų, ištisų naktų kronikos"

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo objektas: Valstybinio jaunimo teatro spektaklis "Ištisų dienų, ištisų naktų kronikos" Tyrimo tikslas: išnagrinėti spektaklio režisūrinį sprendimą (aktoriai, scenografija, kostiumai, plastika), susipažinti su spektaklio kritika. Spektaklio analizė. Spektaklio analizės išvados.

Ištrauka

Tyrimo objektas: Valstybinio jaunimo teatro spektaklis "Ištisų dienų, ištisų naktų kronikos".

Tyrimo tikslas:
• išnagrinėti spektaklio režisūrinį sprendimą (aktoriai, scenografija, kostiumai, plastika);
• susipažinti su spektaklio kritika.

Literatūra ir šaltiniai:
• asmeninė nuomonė;
• internetinių svetainių straipsniai;
• kitų žiūrovų nuomonės.

Režisūra - Ignas Jonynas
Scenografija - Marta Vosyliūtė
Kostiumai - Sandra Straukaitė
Muzika - Martynas Bialobžeskis
Choreografija - Sigutė Mikalauskaitė, Indrė Pačėsaitė

Vaidina:
Rolandas Kazlas; Irena Tamošiūnaitė; Andrius Bialobžeskis; Aldona Bendoriūtė; Neringa Varnelytė; Tomas Kizelis; Nerijus Gadliauskas; Giedrius Savickas; Sigutė Mikalauskaitė; Indrė Pačėsaitė.

"Ištisų dienų, ištisų naktų kronikos" jau penktas režisieriaus Igno Jonyno spektaklis Jaunimo teatre. Kaip pats režisierius yra pasakęs, šią pjesę jis pasirinkęs dėl jos struktūros, kuri lyg sudėliota iš atskirų nuotrupų. "Kronikose" susisluoksniavo viskas – ir akimirkos trapumas, ir Jaunimo teatro dabartis, likimai tų daugybės talentingų žmonių, kurie nežino kaip save išreikšti, neranda būdų kaip tai padaryti, nors išoriškai turi didžiulę prabangą – sceną, patalpas, galimybę išeiti į sceną ir pasakyti ką galvoja.
Spektaklis pastatytas pagal jauno prancūzų dramaturgo Xavier Durringer pjesę "Ištisų dienų, ištisų naktų kronikos" (iš pranc. kalbos vertė Rūta Juškonienė). Būtent su šiuo vardu daugelis teatralų Prancūzijoje sieja šiuolaikinio teatro atsinaujinimą ir naujo kūrybinio objekto – kuo tiksliau perteikti nepaprastą pasaulio realybę - atsiradimą. X.Durringer kūryba spinduliuoja nepaprastą jėgą ir įtaigą, atrodo jis priverčia prabilti pačią meilę, o sceną paversti magiškojo realizmo aikštele, kas itin akivaizdžiai atsiskleidžia pjesėje.
Spektaklio režisūrinis sumanymas originalus tuo, jog žiūrovas perkeliamas per erdvę, net ir fiziškai perkeltas į užribį, sėdi už scenos. Žiūrovas kviečiamas ne į salę, o į sceną ir aktoriai vaidina taip, jog rodos bendrauja su žiūrovu betarpiškai, stengiasi su juo kalbėti perkeltine to žodžio prasme.
X. Durringer tekstas tampa tarsi pretekstu spektaklio aktoriams rašyti savas "kronikas". Atrodo, jog jokios pjesės ir nebuvo. O yra režisierius, sudėliojęs atsiminimų ir įspūdžių fragmentus, susiejęs juos naiviai ir juokingai. Tačiau spektaklis nėra taip nekaltai fragmentiškas. Kiekvienas fragmentas turi ar sukuria scenoje likimo ar charakterio siužetą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-18
DalykasTeatro recenzija
KategorijaTeatras
TipasRecenzijos
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.54 KB
Autoriusbrigis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVitalija Truskauskaitė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasInformatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spektaklio recenzija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Recenzijos
  • 3 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vitalija Truskauskaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą