Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Jose Limonas

Jose Limonas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Chose Limono (Jose Limon) vaikystė ir taip kaip jis atrado šokį. Limon`o kaip šokėjo karjeros pradžia. Limonos savarankiško choreografo kelias. Limono šokio studijis susiformavimas. Septyni Limon`o kūrybos produktyviausi metai. Limono kūrybos prasmingumas. Limono vėlyvoji kūryba. Išvados.

Ištrauka

Jose` Limonas – pietų Amerikos šokėjas ir choreografas, kuris turėjo aiškią šokio viziją ir išskirtinį judėjimą. Limonas vienas iš nedaugelių šokėjų savo karjerą pradėjąs būdamas tik 20 metų, tačiau tai ir lėmė jo išskirtinumą, natūralų tačiau gracingą judėjimą. Kiekvienam savo choreografijos kūriniui suteikdavo prasmę, visąlaik ieškojo naujų formų, jau 1966 metais savo darbe panaudojo elektroninės muzikos ir gyvo akompanimento sintezę.
Jos`e Limon`as yra sukūręs savo atskirą šokio technikos sistemą, kuri yra neatsejiema kiekvienos šiuolaikinio šokio mokyklos ar akademijos mokamąja dalimi. Jos sukurta sistema padeda išryškinti šokėjo stipriąsias puses ir padeda pajusti šokyje tikrą laisvės pojūtį: šį pojūtį padeda pajusti sukurtos kritimų, inercijos technikos arba sugebėjimo išsilaikyti sustingime, nei kūnas realiai gali.
Josė Limon`as ( Josè Limón) šokėjas ir choreografas gimė sausio 12 dieną 1908 metais Culiacàn , Sinaloa, Meksike – mirė gruodžio 2 dieną Flemington`e New Džersyje (Flemington, New Jersey).
Josė Limon`as buvo vienas iš žymiausių choreografų, bei šokėjų modernaus šokio pasaulyje. Limon`as buvo vyriausias iš vienuolikos vaikų, jo mama Franciscka Teslavina Limon turinti meksikietės bei indų Yaqui genties šaknis, tėtis Florencio Limon muzikantas turintis prancūziško ir ispaniško kraujo. Limono karjerai darė didelę įtaką vaikystės prisiminimai: ispanų, bei meksikiečių laisvas pojūtis, karštas kraujas, ypatingas pojūtis muzikai, bei šokiui, įvairios muštynės, bulių kautynės. Meksikos revoliucinis judėjimas – tai buvo pagrindnis jo įkvėpimas ir šie prisiminimai lydėjo jį visą gyvenimą.
1915 metais Limon`ų šeima buvo priversta imigruoti į JAV. Florencio Limon`as negalėdamas rasti darbo privertė visą šeimą keliauti iš vienos vietos į kitą. Pagaliau po ilgu metų ieškojimo jie nusėdo sėsliasniam gyvenimui Los Angele. Skurdas, ligos, ir nuolatinis keliavimas turėjo didelės įtakos Limon`ų šeimai ir to pasekoje keli jaunesni vaikai neišgyveno. Limon`o mama taip pat žuvo gimdydama.
Limon`as studijavo dailę ir muziką. Jis buvo vienodai gabus abiems dalykams. Studijuodamas Kalifornijos universitete, Los Angele, jis apsisprendė tapti dailininku ir 1928 metais metė universitetą, kad galėtų realizuoti savo svajones New York`e. Bekuriant vieną savo šedevrų jam teko patirti kartų nusivylymą, kuris jį sužlugdė morališkai. Jis atidėjo savo teptukus ilgesniam laikui, todėl draugai norėdami jį prajudinti nuvedė į vokiečių Harald Kreutzberg ir Yvon Georgi šokio spektaklį. Kreutberg`o šokimas taip sužavėjo Limon`ą, kad būdamas net 20 metų jis neatmetė galimybės tapti šokėju. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-01
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.66 KB
Autoriusdorota
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGudavičius
Švietimo institucijaLietuvos muzikos ir teatro akademija
FakultetasTeatro ir kino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jose Limonas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademija / 3 Klasė/kursas
  • Gudavičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą