Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Mary Wigman

Mary Wigman

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Mary Wigman - Karoline Sophie Marie Wiegmann – šokėja, choreografė ir šokio mokytoja. Išvados.

Ištrauka

Šokis gyvuoja tiek tūkstantmečių, kiek pati žmonija. Jis atspindi žmonių gyvenimo patirtį, papročius, visuomeninius santykius ir socialinę padėtį. Išraiškingas judesys yra spontaniškas, del to, kad šokis yra beveik universalus ir dėl to, kad jis yra artimai susijęs su kitais kultūros aspektais, gali būti, kad šokis išsivystė kartu su žmogaus evoliucija.
Baletas, atsiradęs Renesanso epochoje Italijos ir Prancūzijos karališkųjų dvarų rūmuose, visų pirma tapo profesionalia vėlyvojo XII-ojo amžiaus disciplina. Nuo tada, nors jo stilius ir esmė toliau buvo plėtojami, jis išliko pagrindine Vakarų kultūros meno forma. XIX amžiaus pabaigoje ir XX a. pradžioje amerikiečių šokėjos Isadora Duncan ir Ruth St. Denis sukilo prieš baletą. Europoje švedų pedagogas Emile Jaques-Dalcroze, vengrų šokėjas Rudolf von Laban, ir vokiečių šokėja Mary Wigman taip pat eksperimentavo su naujais išraiškos būdais. Šie šiuolaikinio šokio pradininkai paskatino svarbią naujo stiliaus šokio raidą.

Vokietijos šokėją ir choreografę Mary Wigman vadino – "didžiausia Vokietijos aktorė". Ji sukūrė savo stilių – išraiškingą šokį, kuris nebuvo panašus nei į baletą, nei į neo-graikų lyrinį Isadoros Duncan šokį, nei į populiarų tarp XX a. pradžios šokėjų rytų egzotiką.
Mary Wigman (lapkričio 13, 1886 – rugsėjo 18, 1973) pilnas jos vardas Karoline Sophie Marie Wiegmann – buvo šokėja, choreografė ir šokio mokytoja. Šiuolaikinio bei ekspresionistinio šokio pradininkė Vokietijoje.
Šveicarijos kompozitorius ir muzikos mokytojas Emilis Žakas-Dalcroze atidaro šalia Drezdono mokyklą, kur turėjo būti mokoma naujo dalyko – euritmija – muzikos ir judesio lavinimo sistema ("Rhythmische Bildungsanstalt"), kuria pradėjo studijuoti Mary Wigman.
Wigman pirmą kartą pamatė Dalcroze studentų pasirodymus Amsterdame, o vėliau lankėsi kitų šokėjų koncertuose, tokių kaip sesrys Wiesenthalio iš Vienos. Ją pribloškė jų šokio lengvumas, kad nepaisant to, kad Wigman jau buvo 23 metai (amžius, kai retai pradedama mokytis šokti), ji įstojo į Dalcroze mokyklą Helerau mieste. Tai ji išskyrė su šeima. Vėliau Wigman rašė, kad ją visada kankino būtinumas rinktis tarp dviejų nesuderinamų siekių – "žmonių, moterų" iš vienos pusės ir "vienatvės, šokių" iš kitos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-01
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis569.06 KB
Autoriusdorota
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGudavičius
Švietimo institucijaLietuvos muzikos ir teatro akademija
FakultetasTeatro ir kino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mary Wigman [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademija / 3 Klasė/kursas
  • Gudavičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą