Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Pina Bausch

Pina Bausch

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Pina Bausch viena žymausių modernaus šokio kūrėjų ir atlikėjų. PIna Bauch ir jos biografija. Pinos Bausch kūryba ir jos bruožai. Išvados.

Ištrauka

Moderniojo šokio pradžia – XIX – XX amžiaus sandūra. Šis šokis reiškė sceninę choreografiją, neigiančią tradicines baleto formas. Pats terminas įsitvirtino, išstūmęs anksčiau sugalvotus naujojo reiškinio apibūdinimus: " laisvasis šokis", " dunkanizmas" , "basakojų šokis", "ritmoplastinis", "ekspresionistinis šokis" ir kitus, kurie pasigirsdavo plėtojantis šiai krypčiai. Moderniojo šokio atstovai, nesvarbu kokiu laikotarpiu kūrė, kokiai srovei priklausė, visi siekė sukurti naują choreografją, kuri atitktų XX a. žmogaus dvasinius poreikius. Pagrindiniai naujosios choreografijos principai: atsisakyti įprastų kanonų, sukurti naujas temas ir siužetus, grįstus originaliomis šokio raiškos priemonėmis. Moderniojo šokio revoliucija įvyko ne vien dėlto kaip judėti, bet pareiškė ir apie tai kaip turi būti kuriamas menas.
Moterys, kurios sukūrė modernųjį šokį, patvirtino tai, ką poetai ir dailininkai XIX amžiuje jau buvo atradę, tai yra teisę sekti savo įkvėpimu nepataikaujant privačių patronų skoniams.
Nors visi moderniojo šokio kūrėjai (Isadora Duncan, Pina Bausch, Martha Graham, Jose Limonas ir kiti) kūrė skirtingu braižu, jų menas turėjo vieną bendrą kryptį: pantomiminį meną. Į šokį imta žiūrėti ne kaip į vaizdinį, kuris perteikia kokią nors konkrečią idėją ar apibrėžtas emocijas, o kaip į impulsą, priemonę, kuri pažadina žmoguje laisvas asociacijas. Kai siaura šokio samprata buvo išplėsta, vis daugiau žmonių suprato, kad šokis, tai ne pasyvus žiūrėjimas į šokančiuosius, bet ir neišsenkančios galimybės, prieinamos kiekvienam.
Šiame darbe pristatoma viena iš žymiausių modernaus šokio kūrėjų Pina Bausch, kuri provokuoja žiūrovų emocijas, liečia lyčių nelygybės temas.

Pina Bausch viena žymausių modernaus šokio kūrėjų ir atlikėjų. Ji gimė 1940 metais liepos 27 dieną. Ši garsi choreografė, viena žymiausių pasaulio šiuolaikinio šokio kūrėjų "Wuppertalio" šokio teatro choreografė mirė 2009 m. birželio 30 dieną nuo vėžio.
Pina Bausch gimė Vokietijoje Solingeno mieste. Šokti Pina Bausch pradėjo 14 metų Esseno Folkwang akademijoje, kuriai tuo metu vadovavo Kurtas Joosas, kuris buvo vienas iš vokiečių išraiškos šokio pradininkų. 19 metų Pina Bausch išvyko į New Yorką, ten tęsė savo studijas Juilliardo mokykloje, šoko Paulo Sansardo, Naujojo Amerikos baleto, Metropoliteno operos baleto trupėse.
1962 metais Pina Bausch pradėjo dirbti Kurto Jooso naujoje Folkwang baleto trupėje pagrindine šokėja ir choreografo asistente, o 1969 metais ji pakeitė Kurtą Joosą ir tapo trupės direktore. 1972 metais tapo Wuppertalio operos baleto (vėliau pakeistas pavadinimas "Wuppertalio šokio teatras") meno vadove. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-01
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis44.33 KB
Autoriusdorota
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGudavicius
Švietimo institucijaLietuvos muzikos ir teatro akademija
FakultetasTeatro ir kino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pina Bausch [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademija / 3 Klasė/kursas
  • Gudavicius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą