Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Marta Graham. Biografija

Marta Graham. Biografija

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Martha Graham (1894–1991). Pagrindiniai biografijos ir kūrybos faktai. Martos Graham technika. M. Graham ir "Lamentation" (rauda). "Primitive Mysteries" (Primityvios misterijos). Amerikietiškos temos. Išvados.

Ištrauka

Marta Graham – XX amžiaus šokio deivė, jos menas – novatoriškas, laužantis taisykles, išradingas, todėl yra nuolat iš naujo save kuriantis. Kūnas – svarbiausia jo išraiškos priemonė. Jis skleidžiasi čia ir dabar bei negali egzistuoti be publikos. Tai jam suteikia neišsenkamos energijos ir aktualumo.
Martha Graham – viena iš garsiausių Jungtinių Amerikos Valstijų šokėjų, pasaulinio ryškumo žvaigždė. Iki šiol ši miniatiūrinė moteris pelnytai vadinama modernaus šokio motina, mo-dernios išraiškos pradininke, didžiąja amžiaus menininke, visiems laikams pakeitusia Amerikos atlikėjų šokio judesį. Martos įtaka šokiui buvo stulbinama, ir dažnai lyginama su Picasso dailėje, Stravinskiu muzikoje ir Frank Loyd Wright‘u architektūroje.
Šokėja ir choreografė Marta Graham (1894 – 1991) buvo iškiliausia modernaus šokio judesių kūrėja. Jos karjera tęsėsi daugiau nei 50 metų, per kuriuos ji sukūrė per 180 darbų, juose ji išvystė originalią tikroviško, didelio intensyvumo šokio techniką, pasižyminčia stipria emocijų išraiška, ir stilizuotus kūno judesius. Būtent iš Martos interpretuojamo šokio lanksčia pėda ir pul-suojančiu dubeniu gimė jausmai žmogaus figūrai. Iki šios menininkės naujovių šokėjai dėmesį kon-centruodavo tik klasikinio baleto judesių emociniam ir psichologiniam tobulinimui. Perėmę jos nau-joves, šokėjai pradėjo kurti ištisas šokių kompozicijas. M. Graham, aiškindama savo laisvumą ne-oklasikiniame balete, teigė: "Kiekvienas šokis yra tarsi karščio matuoklis, širdies diagrama... Inst-rumentas, kurio dėka šneka šokis yra taip pat instrumentas, jo dėka gyvename gyvenimą....".
Martha Graham gimė 1894 m. mažame Pitsburgo miestelyje, Pensilvanijos valstijoje (JAV). Jos tėvas buvo psichiatras, specializavęsis žmogaus psichologijoje. Dr. Graham labai domė-josi, ką žmonės nori perteikti savo kūnais. Šis susidomėjimas persidavė jo vyriausiajai dukteriai Martai, kuri dažnai kartodavo savo tėvo posakį: "Judesiai niekada nemeluoja". 1908 m. Graham šeima persikėlė į Santa Barbara, Kalifornijoje. 1911 m. ji pamatė Ruth Saint-Denis pasirodymą ir nusprendė tapti šokėja. "Aš nuėjau į Mason operos teatrą su tamsia suknele ir skrybėle, kurią man nupirko tėvas (...) Jis prisegė puokštę žibučių prie mano pilkos suknelės ir tą naktį mano dalia buvo patvirtinta. Uždanga prasivėrė. Žiūrovai buvo ramūs. Miss Ruth atliko programą įtraukiant žino-miausius jos solo – "Kobra", "Radha" ir "Profesionalė". Taip pat programoje buvo ir jos žino-miausias šokis "Egypta". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-01
DalykasTeatro namų darbas
KategorijaTeatras
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis491.72 KB
Autoriusdorota
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGudavičius
Švietimo institucijaLietuvos muzikos ir teatro akademija
FakultetasTeatro ir kino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Marta Graham. Biografija [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademija / 3 Klasė/kursas
  • Gudavičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą