Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Isadora Duncan

Isadora Duncan

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Isadoros Dunkan vaikystė. Klajonės po pasaulį, savęs ieškojimas. Didieji gyvenimo praradimai. Pagrindinės I. Duncan šokio savybės. Išvados.

Ištrauka

Isadoros Duncan gyvenimas buvo labai įspūdingas, pilnas meilės, meilės menui, praradimų, atradimų. Ji gyvenime patyrė ir didžiausią moterišką laimę, tai vaikų atsiradimas jos gyvenime, bet patyrė ir didžiausią skausmą – vaikų praradimas.
Ji bandė save klasikiniame šokyje, tačiau pareiškė, kad jos kūnas priešinasi klasikinio šokio dirbtinumui. Isadorą Duncan šokio istorikai laiko viena iš moderniojo šokio pradininkių Ji pirmoji modernųjį šokį netik šoko, bet ir dėstė. Ji skaitė paskaitas apie ateities šokį, kuris padarys žmones gražiais ir sveikais. Pasak Duncan, šokėja turi atrodyti, kaip tikra moteris ir propaguoti moters laisvės idėjas. Savo kūryboje Duncan vadovavosi tik savo intuicija ir individualybe. Ją vadins genialia savamoksle, nes ji nebaigė mokyklos ir šokio rimtai nestudijavo.
Isadoros Duncan choreografijos pagrindas buvo improvizacija, kuri rėmėsi šokėjos individualybe. O aukščiausią šokio formą ji laikė antikinį šokį.
Šokėja dažnai ir sėkmingai gastroliavo Rusijoje, vėliau Euripoje, Amerikoje. Maža to, steigė savo mokyklas, kuriuose vaikai buvo pilnai išlaikomi, vaikams netekdavo rūpintis pinigais už mokslą. Visomis mokyklomis vėliau ėmė rūpintis jos mokinės – Isadorietės.
Jos mirtis buvo staigi ir dramatiška. Manoma, kad žmogaus mirtis atspindi visą jo praėjusį gyvenimą. Visą savo gyvenimą Duncan neleido filmuoti jos šokių. Išliko tik nuotraukos, dailininkų piešiniai ir amžininkų atsiminimai. Tačiau, nepaisant to, šokio pasaulis, į kurį taip netikėtai įsiveržė jauna mergaičiukė iš Amerikos, sutartinai pripažino, kad be Isadoros Duncan šokio istorija XX a. yra neįsivaizduojama.
Tėvas. Džozefo Dunkan, paliko savo šeimą, Isadorai dar negimus. Tik vėliau, jau būdama vaiku, ji susitiko su savo tėvu. Motina - Meri Grei, likusi su keturiais vaikais išgyveno labai didelę tragediją. Vėliau, Isadora kalbėdama savo biografijoje apie savo gimimą rašė, kad jos charakteris susiformavo jau motinos įsčiuose, kadangi jos motina slėgė išgyvenimai ir ji nieko negalėjo valgyti apart austrių, kurias užgerinėjo lediniu šompanu, todėl ji paklausta kada pradėjo šokti, visada atsakydavo: " Dar motinos isčiuose, turbūt tai dėl austrių ir šompano".
Isadora Dunkan gimė ant jūros kranto, 1877 m. kovo 27 d. Amerikoje, San Francisko mieste. Kaip vėliau pastebėjo viskas, kas svarbiausia jos gyvenime, taip pat atsitiko prie jūros. Pirmoji mintis apie judėsį, šokį, greičiausiai kilo stebint bangų ritmą. Ji sakė, kad svarbu, kur vaikas gimsta, prie jūros ar kalnuose, nes tai turi didelę reikšmę tolesniame jo gyvenime. Ją jūra visuomet traukė, o kalnuose užplūsdavo neaiškus nerimas ir noras kuo greičiau pabėgti. Kalnuose ji jausdavosi, kaip žemės belaisvė, o jūra pagimdė jos gyvenimą ir meną. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis29.84 KB
Autoriusdorota
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGudavičius
Švietimo institucijaLietuvos muzikos ir teatro akademija
FakultetasTeatro ir kino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isadora Duncan [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademija / 3 Klasė/kursas
  • Gudavičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą