Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Alwin Nicolais

Alwin Nicolais

  
 
 
12345
Aprašymas

Alvino Nikolais (Alwin Nicolais) biografija. Alvinas Nikolajus-amerikiečių choreografas. Alvino Nikolais kūrybos bruožai. Išvados.

Ištrauka

XX amžiaus šeštame dešimtmetyje įvyksta šokio revoliucija. Atsisakoma griežtos šokio technikos, sulaužoma ir pakeista tradicinė šokio struktūra, modernizuojamas klasikins baletas ir sukuriamas savitas išskirtinis stilius. Tuo metu keitėsi šokio kūrėjų kartos. Choreografai nebijojo ekspermentuoti su šokio forma. Scenoje pasirodo įvairios dekoracijos, šviesų efektai, kitoks kostiumas. Darbai buvo lyginami su neobjektyviuoju menu, kuriam rūpėjo ne vaizduoti realius objektus, o atkreipti žiūrovo dėmesį į jų esmę: formą, spalvą, sandarą, erdvę, laiką. Žiūrovui paliekama teisė interpretuoti kūrinį taip, kaip jis pats jį supranta. Kiekvinas choreografas turėjo savo idėjų, siekių bei kritikų. Jie savo vizija praturtino vis besikeičiantį šokio pasaulį. Didelis dėmesys skiriamas improvizacijai.
Modernizmo epochos choreografas, A. Nicolais pirmasis bandė išlaisvinti žiūrovą nuo šokio siužeto pasakojimo ar saviraiškos būtinumo. Labiau buvo ieškoma naujo šokio suvokimo, jo kūrimo būdų. Choreografus domino pats procesas, o ne rezultatas.

Alwinas Nikolajus ( 1910 - 1993) amerikiečių choreografas. A. Nikolajus būdamas jaunas mokėsi groti fortapijonu, o visa tai turėjo įtakos jo pasirodymų karjerai, kurią pradėjo akomponuodamas vargonais begarsiuose filmuose. Būdamas jaunu artistu, jis jau turėjo įgūdžių sceninėje kompozicijoje, vaidinime, lėlių teatre bei muzikinėje kompozicijoje. Po vokiečių šokėjos Mary Wigman pasirodymo A. Nikolais buvo įkvėptas studijuoti šokio meną. Mokydamasis Beningtono koledže talentingas šokėjas gavo daug žinių, šokio technikos, iš garsiausių pasaulyje moderniojo šokio atstovų, kaip Hanya Holm, Martha Graham, Doris Humphery, Charles Weidman, Louis Horst bei kitų.
1940 m. A. Nikolais bendradarbiaudamas su savo pirmąja moderniojo šokio mokytoja gavo užduotį sukurti baletą, tai pirmasis jo baletas, pavadintas " Eight Column Line". Šis darbas pristatomas Hartforde, dalyvaujant garbingiems asmenims kaip Salvadorui Dali, Leonidui Massinui.
Po dviejų metų mokymo savo nuosavoje šokių studijoje ir po kelionių JAV su šokėjomis iš Hanya Holm‘s kompanijos, Nikolajus sustabdė savo veiklą, nes atliko karinę pareigą Antrojo Pasaulinio karo metu. Po karo choreografas sugrįžo į Niujorką, atnaujino savo studijas su Hanya Holm. Galų gale jis tapo Hanya Holm asistentas, mokė Niujorko mokykloje bei vasarų metu Kolorado koledže. 1948 m. Nikolajus buvo paskirtas Henry Sreet Playhouse (teatro) direktoriumi, čia jis rinko, formavo Šokio teatro draugiją (Playhouse Dance Company), kuri vėliau buvo pervadinta ir žinoma kaip Nikolais šokių teatras (Nikolais Dance Theatre). Nikolais pradėjo vystyti abstraktų šokio teatro pasaulį, atvaizduodamas vyrą kaip visos aplinkos dalimi. Jis apibrėžė naują šokio sąvoką, pasak jo: " judėjimo menas yra kaip pranešimo priemonė apie jo nuopelnus". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeatro namų darbas
KategorijaTeatras
TipasNamų darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.46 KB
Autoriusdorota
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGudavičius
Švietimo institucijaLietuvos muzikos ir teatro akademija
FakultetasTeatro ir kino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ALWINO NIKOLAJAUS BIOGRAFIJA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademija / 3 Klasė/kursas
  • Gudavičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą