Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Spektaklio recenzija: "Septyniolika"

Spektaklio recenzija: "Septyniolika"

  
 
 
12345
Aprašymas

Spektaklio "Septyniolika" recenzija. Režisierė. Vaidyba. Spektaklio režisūrinis sumanymas. Scenografija.

Ištrauka

Kauno mažasis teatras pradžiugino savo žiūrovus šokiruojančiu, stebinančiu ir tuo pačiu linksmu grotesko spektakliu "Septyniolika", kuris buvo pastatytas pagal Mindaugo Valiuko pjesę "17". Spektaklio premjera įvyko 2007 lapkričio 15 dieną. Populiarumo viršūnės šis spektaklis dar nepasiekė, bet jau sulaukė didelio auditorijos susidomėjimo. Manau didelę sėkmę ir populiarumą šiam spektakliui garantuoja tai, kad jį režisavo mažai kam girdėta režisierė Edita Prakuliauskaitė – Milinienė pagal dar mažiau girdėtą M. Valiuko pjesę "17". Dabartinėje mūsų visuomenėje didžiausio susidomėjimo sulaukia naujovės, o jos ypatingai aktualios jaunimo tarpe, todėl šis spektaklis yra daugiau skirtas jaunam teatro mėgėjui. Spektaklyje nagrinėjamos smurto, žmogaus psichologinių kompleksų, poreikių ir jų slopinimo temos. Mano tikslas: išanalizuoti, kokiu būdu spektaklyje tai buvo įvaidinta. Rašant šią recenziją rėmiausi "Kauno dienos" informacija.
Režisierė Edita Prakuliauskaitė – Milinienė dar naujokė teatro veikloje. Apie ją, kaip apie asmenybę, mažai kas žinoma, todėl sunku spręsti kokios kūrybos temos jai daugiau ar mažiau aktualios; aišku tik tiek, kad ji suinteresuota sujaudinti, prajuokinti ir šokiruoti žiūrovą. Kadangi spektaklis "Septyniolika" daugiau skirtas jaunam žmogui, tai galima teigti, kad ji nori išjudinti tuštybių ir egoizmo perpildytą jaunimą ir pasiūlyti jiems alaus bokalą iškeisti į šviečiamojo pobūdžio pramogą – teatrą. E. Prakuliauskaitei – Milinienei daugiau artima absurdo teatro tematika, jos spektakliai grįsti nesusivokimu, asmenybės pamišimu, staigia nuotaikų kaita – iš aukščiausios euforijos nugrimzti į slegiančią depresiją. Režisierė siekia apnuoginti žmogaus fobijas, nepilnavertiškumą, iškreiptas fantazijas, o viešai parodytos ir kalbančios nuogybės žiūrovą šokiruoja: butaforinis vėmimas, staigūs ir netikėti smurto proveržiai, absurdiškas juokas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-27
DalykasTeatro recenzija
KategorijaTeatras
TipasRecenzijos
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis10.36 KB
AutoriusMagnoLLia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVitalija Truskauskaitė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Recenzija Septyniolika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-12-06 IP: 83.171.17.117
    Gediminas sako

    Ši režisierė teatro veikloje jau greit dvidešimt metų. Prieš rašant recenziją, recenzentas PRIVALO išsiaiškinti apie režisierių viską, kas įmanoma. Jausk atsakomybę prieš skaitytoją ir neklaidink visuomenės, jei yra tingima dirbti.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Recenzijos
  • 4 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Vitalija Truskauskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą