Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>M. Macevičius "Antoškos kartoškos"

M. Macevičius "Antoškos kartoškos"

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Drama. Analizuojama Mariaus Macevičiaus drama "Antoškos kartoškos". Spektaklį kūrė. Spektaklio analizė. Drama, kuri pirmoji su humoru pasakoja apie emigraciją į užsienį. Išvados.

Ištrauka

Drama (gr. dráma "darbas", "kūrinys", "veikalas") – draminis arba draminės poezijos kūrinys, poetine forma vaizduojantis gyvenimišką veiksmą, parodantis žmogaus vidinio ir išorinio pasaulių konfliktą. Esminis dramos pobūdis, tai meniškai išbaigtas kūrinio pavidalas spektaklyje, kuris su įvykiu supažindina ne pasakojimu, bet matomu veiksmu. Dramoje atskleidžiama buitinė, socialinė, etinė, psichologinė problematika. Kūrinyje vyrauja šeimos ir visuomenės, žmogaus ir tautos santykių, socialinės negerovės, tematikos. Savo darbe rašysiu apie Mariaus Macevičiaus dramą "Antoškos kartoškos". Marius Macevicius save apibūdina kaip rašantį apie tai, kas skauda. "Antoškos kartoškos" - tai pirmoji drama, atvirai ir su humoru kalbanti apie skaudžią šiandienos realiją – masinę lietuvių emigraciją į užsienį. Ši drama kalba apie šiandieną – dabar rūpimus dalykus. Režisierės nuomone, vienas šios dramos privalumų – puiki tarybinės mūsų visų praeities refleksija, kuri, be abejonės, yra viena iš priežasčių to nemielo gyvenimo Lietuvoje, ir noro iš čia pabėgti.
Spektaklį režisavo režisierė Ramunė Kudzmanaitė. Ramunė Kudzmanaitė ne vienu savo spektakliu įrodė sugebanti jautriai ir įtaigiai pasakoti moterų istorijas. Jos - išdidžios, kartais ekscentriškos, kartais nepakenčiamos, bet visada giliai savyje slepiančios neišsipildžiusį švelnumą, begalinį, beatodairišką meilės troškimą. Spektaklyje "Antoškos kartoškos" ji taip pat ryškiai pateikia moteriškus personažus. Spektaklyje visos moterys turi savo siekių, jų atkakliai siekia. Tačiau vis tiek išlieka švelnios, motiniškos. Tai ypač ryšku scenoje kai Birutė dainuoja lopsinę antanui.
Spektaklyje vaidino:
Eimutis Kvosčiauskas – Antaną ("Antošką")
Jūratė Onaitytė – Birutę (Antano mamą)
Albinas Budnikas – Kazį (Birutės pusbrolį)
Vilija Grigaitytė – Stasę (Kazio žmoną)
Ugnė Rukšaitė – Ireną (Birutės draugė)
Milė Šablauskaitė – Olgą ( "Babą")
Algirdas Pintukas – Vyriškį, buto pirkėją
Ričardas Vitkaitis – Vyriškio atsivestą meistriuką
Frenkis/ Polas – Birutės sužadėtinis (nepasirodo) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-08
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis9.99 KB
AutoriusJustas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word M. Macevicius Antoskos kartoskos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą