Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Pirštininės lėlės

Pirštininės lėlės

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Lėlių teatro rūšys. Pirštininės lėlės. Pirštininių lėlių kūrimas.

Ištrauka

Nedažnai atsitikdavo, kad lėlių teatras populiarumu pranoktų gyvų aktorių teatrą ar atsidurtų visuomenės dėmesio centre. Tačiau žmonijos kultūrai, matyt, buvo ir tebėra reikalinga lėlė, šis žmogų ar žvėrį vaizduojantis padarėlis, kuris nuo seniausių laikų lydi žmogų, išreikšdamas jo buvimo džiaugsmą ir tragizmą, pažinimo troškulį. Lėlių teatro kelias- tai irgi pažinimas, šimtmečius trunkantis lėlių teatro mitologijos ir filosofijos kūrimas.
Antikos laikais žmogus atpažįsta save kaip žaislą likimo rankose, tragedijoje mesdamas iššūkį dievams ir likimui. Viduramžių ir romantizmo laikotarpiu mąstytojai suvokia, kad lėlės ir lėlininko ryšys yra tarytum žmogaus ir likimo simbolis bei metafora: Dievas- likimas (lėlininkas, judėjimo šaltinis )laiko (judina) likimo siūlus, lemdamas kiekvieną žmogaus (lėlės) žingsnį.
Teatrinės lėlės išraiška yra artima primityviajai skulptūrai ir jos konstruktyvizmui. Teatrinės lėlės prigimčiai svetimas natūralizmas.
Į Lietuvos atgimimą jau savaip įsikomponavo studentiškas lėlių spektaklis- Liudviko Jakimavičiaus ir Gintaro Varno " Revoliucijos lopšinės" , kurios pagrindas – aktualijos ir vilnietiška politinės "špokos" tradicija. Bet kas žino, ar toks spektaklis būtų atsiradęs, jeigu ne kai kurie ankstesni "Lėlės" spektakliai ir Gudavičiūtės bandymai ieškoti lietuvių lėlių teatro istorijos pėdsakų.
Dabartinės lėlininkų pastangos suvokti lėlių teatro istoriją ir lietuvių lėlių teatro palikimą yra ne mažiau reikšmingos negu nauji kūrybiniai lėlių teatro scenoje.
Lenkų dailininkas ir lėlininkas Janas Berdyszakas yra pasakęs, kad lėlių teatras kuria tik rafinuoto skonio žmonės.
Lėlininkus, matyt, ne itin guodžia rafinuoto skonio žmonių reputacija. Juos kur kas labiau skatintų supratinga ir dėmesinga visuomenė, kurioje savo deramą vietą turėtų ir lėlių teatras.
(1)
Lėlė - ne tik žaislas. Tai - lėlių teatro personažas, galintis pradžiuginti vaiką ir sudominti suaugusįjį. Kiekvienas spektaklis yra savitas ir įdomus. Nėra vienodų spektaklių, visuose skiriasi ir lėlės, ir atmosfera. Kiekvienas režisierius yra individualybė, ir pagal save pasirenka spektaklio formą ir turinį.
(2) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-16
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis8.88 KB
AutoriusDeimante
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word TURINYS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą