Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Valstybiniai ir privatūs teatrai

Valstybiniai ir privatūs teatrai

  
 
 
1234567
Aprašymas

Lietuvos teatrų sistema. Valstybiniai teatrai. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Teatro veiklos tikslai. Lietuvos Nacionalinis dramos teatras. Privatūs teatrai. Keistuolių teatras. Meno fortas. Elfų teatras. Teatrų problemos.

Ištrauka

Teatro menas yra viena iš svarbiausių Lietuvos meno ir kultūros dalių, formuojanti didelę Lietuvos kultūros ir meno gyvenimo dalį. Valstybė skatina ir remia profesionalaus teatro meno ir jo kūrėjų sklaidą.
Lietuvos teatrų sistemą sudaro valstybės, savivaldybių, privatūs (nevalstybiniai) ir mėgėjų teatrai.

Lietuvoje yra 13 valstybės teatrų: 8 dramos, 2 lėlių, 3 muzikiniai. Iš jų 2 yra nacionaliniai: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras.
Valstybės, o taip pat savivaldybių teatrai veikia visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje). Visi valstybės teatrai turi savo patalpas (pastatus).
Kiekvienas valstybės teatras per sezoną pastato 3 – 6 naujus spektaklius. Viso valstybės teatruose per sezoną yra pastatoma apie 60 naujų spektaklių. Per metus valstybiniuose teatruose apsilanko apie pusė milijono žiūrovų.
Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje susiformavo ir privatūs (nevalstybiniai) teatrai, kurie šiuo metu gerai žinomi ir populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vienas žymiausių Lietuvos teatro režisierius Eimuntas Nekrošius įkūrė savo teatrą "Meno fortas", o vienas talentingiausių jaunosios kartos režisierių Oskaras Koršunovas — "Oskaro Koršunovo teatras". Valstybė remia nevalstybinius teatrus skirdama jiems lėšų konkrečių kūrybinių programų – pastatymų įgyvendinimui per atskiras konkursines programas.
Lietuvos teatro menas yra plačiai pristatomas užsienyje. Žymių Lietuvos režisierių – Eimunto Nekrošiaus, Rimo Tumino, Jono Vaitkaus, Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno ir kitų — darbai yra kviečiami dalyvauti ir pelno prizines vietas prestižiniuose pasaulio teatrų festivaliuose, o patys kūrėjai – statyti spektaklius užsienio teatruose.
Kiekvieną teatro sezoną teatro, muzikos ir šokio ekspertų komisija renka geriausius profesionalaus teatro menininkus įvairiose srityse. Jiems teikiamos Kultūros ministerijos piniginės premijos ir Auksinis scenos kryžius. Laureatai paskelbiami ir apdovanojami tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją. (2002/2003, 2003/2004 bei 2004/2005 metų Kultūros ministerijos premijų geriausiems profesionalaus teatro menininkams laureatai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-04
DalykasTeatro analizė
KategorijaTeatras
TipasAnalizės
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.31 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Vaitiekaitis
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word valstybiniu ir privaciu teatru analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Vaitiekaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-4
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą