Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Žymiausi pasaulio karnavalai

Žymiausi pasaulio karnavalai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Karnavalas. Rio de Žaneiro karnavalas Brazilijoje. Venecijos karnavalas Italijoje. Kanarų salų karnavalai. Nicos karnavalas Prancūzijoje. Binche‘o karnavalas Belgijoje. Kelno karnavalas Vokietijoje. Bazelio karnavalas Šveicarijoje. Gėjų ir lesbiečių karnavalas Sidnėjuje, Australijoje. Karnavalai Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Karnavalas – šventiškas ir gražus pramoginis renginys, mūsuose vis populiaresnis.
Karnavalas dažnai rengiamas lauke, su šokiais, eitynėmis, vaidinimais, Naujųjų metų, Užgavėnių ir kitomis pramogomis. Įvairiose šalyse Karnavalai švenčiami skirtingai, pagal vietos tradicijas. Dėl įvairių priežasčių, neretai Karnavalai rengiami ir patalpose. Ir vienu, ir kitu atveju organizuojantiems Karnavalus žinotina pagrindinius principus:
• Karnavalas – tai masinis šventinis renginys, kur žiūrovas vienu metu yra atlikėjas, o atlikėjas – žiūrovas;
• Karnavalas – viena iš ryškiausių švenčių formų, pasireiškianti dalyvių kūrybine išmone bei veikla;
• Karnavalas vyksta daugelyje vietų, - salėje, fojė ir panašiai, arba aikštėse, gatvėse ir kiemuose, - jis negali apsiriboti viena veiksmo aikštele. Tam organizatoriai turėtų išnaudoti visas įmanomas (ir neįmanomas) galimybes bei sąlygas.
Karnavalas – (lotynų k. žodis), liaudies šventė (dažn. lauke) su šokiais, eitynėmis, vaidinimais; rengiami Naujųjų metų, Užgavėnių ir kt. progomis (Tarptautinių žodžių žodynas).
Karnavalo sėkmė priklauso nuo apipavidalinimo, kostiumų, kaukių. Jame turi būti daug linksmų staigmenų, loterijų, pramogų, pokštų.
Karnavalas - tai balių, maskaradų ir eisenų metas. Manoma, jog pats žodis kilęs iš lotynų kalbos - carrus navalis - laivo formos vežimas.
Toks vežimas vesdavo eisenas, kai Romoje buvo švenčiamos bakchanalijos (iškilmės vaisingumo ir vyno dievo Bacho garbei). Senovės Graikijoje bakchanalijų atitikmuo buvo Dionizijos. Abiem atvejais šios šventės buvo puotų, maskaradų, vyno, o neretai ir orgijų metas.
Kiti tyrinėtojai spėja, kad karnavalas kilęs iš lotynų kalbos žodžių caro - mėsa ir vale - lik sveikas, nes daugelyje katalikiškų šalių po karnavalo seka pasninkas.
Karnavalas taip pat siejamas su vaisingumo ir žemdirbystės kultu. Senovėje buvo tikima, kad kuo aukščiau žmonės šokinės per karnavalą, tuo aukštesni kitais metais užaugs javai. Dėl to karnavalo tradicija taip stipriai susijusi su šokiais.
Dabartiniai žymiausi karnavalai vyksta Brazilijos Rio de Žaneire, Italijos Venecijoje, Kanarų salose ir Vokietijoje.
Baigiantis vieniems metams ir prasidedant kitiems, kai saulė, rodosi, besiruošusi išvis išnykti iš dangaus skliauto, netikėtai pažada sugrįžti, įvairiuose pasaulio kraštuose vyksta siautulingos šventės, vadinamos karnavalais. Dar dažniau tokios šventės rengiamos ankstyvą pavasarį, pamažu traukiantis žiemai. Mūsų dienomis, kai norima, kad šventės niekada nesibaigtų, vis atsiranda naujų karnavalų, kurie linksmybėmis gali pratrūkti ir vasaros įkaršty, ir įpusėjus rudeniui. Italijoje ir Brazilijoje, Prancūzijoje ir Karibų salose, Vokietijoje ir Belgijoje, taip pat mūsų krašte įvairiu metų laiku keliolikai valandų, keletui dienų, savaičių ar net mėnesių visi tampa šiek tiek pamišę.
Karnavalų tradicija savo šaknimis siekia neatmenamus laikus. Visos senovės tautos turėjo tokių švenčių, kai kaukių ir persirengėlių siautulio pagalba buvo bandoma magiškai keisti pasaulį. Senovėje šamaniškais ritualais buvo trokštama su gamta susitarti, susilieti, prasiveržti į paslapties sferas, esančias anapus apčiuopiamos realybės ribų, į mirusiųjų, dvasių, demonų ir dievų valdas. Visuotiniai keliolika dienų trunkantys karnavalai buvo rengiami Nubijoje, Etiopijoje, Mesopotamijoje ir senovės Egipte. Vėliau ši tradicija persikėlė į Graikiją, kur klestėjo bakchanalijų pavidalu, o Romos imperijoje buvo žinoma kaip Saturnalijų šventė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-27
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis27.4 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zymiausi pasaulio karnavalai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą