Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Režisūrinė pjesės analizė: P. Vaičiūnas "Patriotai"

Režisūrinė pjesės analizė: P. Vaičiūnas "Patriotai"

  
 
 
123456
Aprašymas

Pirmas įspūdis perskaičius pjesę. Pjesės aktualumas. Gyvenimiškas pjesės pagrindas. Tema. Idėja. Žanras. Fabula. Pagrindinis konfliktas. Veikėjų charakteristikos. Pjesės režisūrinis sprendimas. Išorinis spektaklio fonas.

Ištrauka

1. Pirmas įspūdis perskaičius pjesę.
Perskaičius šią pjesę, pakankamai sunku susidaryti nuomonę iš karto. Iš pradžių ji atrodo tik lengva komedija, į akis krenta juokingi personažai, šypsotis verčia šmaikštūs dialogai. Tačiau įsigilinus, arba pjesę skaitant pakartotinai, į visa tai pradedame žvelgti kur kas rimčiau. Po komedijos kauke slepiasi rimtos problemos: korupcija, kyšininkavimas, veidmainiavimas, godumas, pavydas.
2. Pjesės aktualumas.
,,Patriotuose‘‘ minimos socialinės problemos yra labai aktualios ir šiandieną. Nors kūrinys buvo rašytas pokario Lietuvoje, tačiau situacija nedaug tepasikeitė. Ir šiandien žmonės piktinasi korumpuotais valdininkais, valdžia, blogais įstatymais, kurie leidžia klestėti korupcijai ir kyšininkavimui. Kaip ir anksčiau aplinkui daug goduolių, melagių, veidmainių, todėl šią pjesę statyti šiais laikais būtų ne tik labai įdomu, bet ir naudinga. Šiek tiek interpretuojant, galima būtų sukurti labai šiuolaikišką veikalą, kuris žiūrovui leistų pasijuokti iš šiandienos valdininkų, politikos, aktualių problemų.
3. Gyvenimiškas pjesės pagrindas
P. Vaičiūnas gimė 1890 m. liepos 11 d.. Piliakalniuose, Jonavos rajone. Tai – poetas, dramaturgas, vertėjas. Į lietuvių kalbą išvertė F. Šilerio, G. Hauptmano, H. Ibseno, O Vaildo, ir kt. autorių kūrinių. 1920 – 1923 metais P. Vaičiūnas buvo Valstybinio teatro direkcijos narys, 1931 – 1932 ir 1935 – 1939 metais – teatro repertuaro komisijos narys. P. Vaičiūnas ypač iškilo kaip dramaturgas ir buvo žymiausias lietuviškojo repertuaro kūrėjas tarpukario teatre. Į teatrą žiūrėjo kaip į pilietinio ir moralinio auklėjimo priemonę, savo veikaluose gvildeno aktualias tautines, socialines ir moralines problemas, tapo ilgamečiu Kauno teatro rekordininku, kas sezoną parašančiu po naują dramą. Parašė daugiau kaip 20 dramų, tai "Sudrumstoji ramybė", "Nuodėmingas angelas", "Stabai ir žmonės", "Tikruoju keliu", "Tėviškės pastogėj", "Patriotai", "Prisikėlimas", "Aukso žaismas", "Naujieji žmonės", "Sulaužyta priesaika", "Aukso granata", "Varpų giesmė" ir kt. Savo kūrybiniais sumanymais P. Vaičiūnas siekė novatoriškumo, psichologiškai pagrįstų personažų, jo komedijose išryškėjo kritiška tikrovės analizė. Jo dramos atkartoja daugelį XVII – XIX a. dramos tipo bruožų, pasižymi gyvu reagavimu į aktualijas, dinamišku veiksmu, šmaikščiu dialogu, išraiškingais sceniniais efektais ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-22
DalykasTeatro analizė
KategorijaTeatras
TipasAnalizės
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.56 KB
Autoriuspaulina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasM. Mažėtytė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word PETRAS VAICIUNAS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 5 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 4 Klasė/kursas
  • M. Mažėtytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą