Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Teatras žmogaus gyvenime

Teatras žmogaus gyvenime

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Teatras reikšmė. Teatro įtaka mano gyvenime. Mano meninė raiška. Išvados.

Ištrauka

Žmonės kasdien susiduria su meno kūriniais. Pats mūsų gyvenimas galėtų būti meno kūrinys. Nes kiekvienam, net talentingiausiam menininkui sunkiausias išbandymas – meno kūrinys – asmeninis gyvenimas.
Menas mus lydi nuo pat gimimo iki mirties. Persunktas giliausių žmogaus sielos jausmų jis gimsta ir auga stipriai veikiant aplinkai,socialinio gyvenimo reiškiniams bei techninėms priemonėms.Žmogus nuo seniausių laikų jaučia ritmą gamtoje: ritmingai plaka žmogaus širdis,ritmingai keičiasi diena ar naktis,metų laikai...Lietuvių menas turi senas tradicijas.Per daugelį šimtmečių vystėsi įvairios jo rūšys,tobulėjo,ėjo iš kartos į kartą.
Meno kūriniai atspindi visuomenės kultūros lygį,asmenybės meno suvokimas nusako jos išprusimą,meninį skonį.Menas-plati sąvoka apimanti daug kultūros sričių. Tai muzika,literatūra,dailė,architektūra ir teatras.Kad suvoktume šiuolaiknį meną, turime susipažinti su meno istorija,skaityti knygas apie menininkus-žmones,kūrusius nuostabius paveikslus,skulptūras,architektūros paminklus,kurie mus supa,stebina ir žavi iki šių dienų.
Žmogus gali ne tik mylėti, mąstyti ir jausti, bet ir turi sugebėjimą kurti. Nėra pasaulyje tautos ar kultūros, kuri nekurtų meno. Kūrybiškumo dvasia atskiria žmones vienus nuo kitų. Kūryba būdinga žmoniškumui. Mes stengiames patys kurti savo gyvenimą, norėdami kad jis būtų gražus, prasmingas, vertingas. Mes įsijungiame į gyvenimą, pats gyvenimas mus veikia, pažindami gyvenimą mokomes gyventi. Mes skaitome knygas, klausomės muzikos, gėrimės gražiomis gėlių puokštėmis.
Menas yra ne tik tapyba, architektūra, skulptūra, poezija, klasikinė muzika; tai ir literatūra, kinas, populiarioji muzika, choreografija, teatras. Menas mus veikia, mes į jį įsijungiame, vertiname, interpretuojame. Meno paskirtis mūsų gyvenime – tobulinti dvasinių vertybių sistemą.
Kiekvienas menininkas savo kūriniuose pateikia tam tikrą požiūrį. Bet ne kiekvienas kūrinys yra tikras menas. Ne viskas kas kyla iš žmogaus kūrybinės galios yra gera moraliniu ir etiniu požiūriu. Egzistuoja ir destruktyvus menas, kuris pasireiškia savo griaunančia jėga.
Menininko darbas rodo jo pasaulio supratimą, remiasi jo vertybėmis. Meno kūrinys turėtų atskleisti grožį, gėrį, tiesą. Matydami senovinius žalvario dirbinius, gintaro papuošalus, matome ne tik išorinį jų grožį, bet ir juose esantį žmonijos prigimtį, charakterio bruožus, pasaulėžiūrą. Meno kūriniai atspindi tautos kultūrą, tradicijas. Žiūrėdami į liaudies meno darbus tai yra įvairius kryžius,skulptūras,audinių raštus,mes jauciame kiek mūsų protėviai yra į tai idėję darbo,kūrybos,meilės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-09
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.74 KB
Autoriusmireja
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. J.Kievišas
Švietimo institucijaKlaipėdos Prano Mašioto vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tetras zmogaus gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Prano Mašioto vidurinė mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Doc. J.Kievišas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą