Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Andželikos Cholinos kūrybos keliu

Andželikos Cholinos kūrybos keliu

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Andželika Cholina. Choreografija. Biografija. Spektakliai. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Andželika Cholina, baigusi profesionalios choreografijos studijas Maskvoje, šiandien yra vienintelė diplomuota jaunosios kartos šokio kūrėja, o jos spektakliai sulaukia didžiulio publikos susidomėjimo ir susižavėjimo.
Gimė choreografė Vilniuje, 1970 metais. Šoko nuo pat vaikystė: būdama šešerių (1976m.) pradėjo lankyti klasikinio šokio kolektyvą "Liepsnelė". Ten išbuvo iki 1981m. 1989m. baigė Vilniaus baleto mokyklą, o 1996m. ir Maskvos teatrinio meno akademiją (GITIS) ir įgijo režisierės – baletmeisterės specialybę.
Kaip choreografės, A. Cholinos kūrybos kelias prasidėjo 1991 metais dar besimokant Rusijos teatrinėje akademijoje. Dešimties metų laikotarpyje Andželika Cholina pastatė penkis vienaveiksmius baletus, daugiau kaip keturiasdešimt choreografinių miniatiūrų, keturis šokio spektaklius ir baletą pagal A. Rekašiaus muziką "Medėja" Nacionaliniame Operos ir Baleto teatre, kuris buvo įvertintas "Kristoforo" statulėle už geriausią choreografiją. Taip pat kūrė choreografiją operoms ( Dž. Verdžio "Aida" ir "Traviata", R. Štrauso "Salome", V Kutavičiaus "Lokys", R. Vagnerio "Skrajojantis olandas ), dramos spektakliams ( rež. C. Graužinio spektakliui R. Vitraco "Meilės misterijos", rež. O. Koršunovo spektakliui "Coco"), kino filmams ( amerikiečiių kino kompanijos kuriamam televizijos serialui "Robino Hudo nuotykiai", taip pat amerikiečių kompanijos "NetworkUSA" televizijos filmui "Atila the Hun" )., režisavo įvairius koncertus ir mados renginius ( 1996 – 1997 m. režisavo P. Skirmanto "Dance" fondo rengiamus baleto koncertus Lietuvos Operos ir Baleto teatre, nuo 1996 m. režisuoja mados renginiu "Mados savaitė", "Mados infekcija" ). Iš tiesų, per tą dešimtmetį buvo nuveikta daug daugiau, bet visko tikrai neįmenoma aprėpti. Todėl aš norėčiau pakalbėti tik apie keletą jos šokio spektaklių.
Nors pradėti turbūt reikėtų nuo dviejų veiksmų baleto "Medėja", kadangi tai ko gero pirmasis toks didelis choreografės darbas. Šis baletas buvo pastatytas 1996 m. pagal A. Rekašiaus muziką. Kaip jau minėjau anksčiau, choreografė už šį baletą buvo apdovanota "Kristoforo" statulėle. Spektaklyje šoko 25 šokėjai. Kaip vienus iš svarbesnių paminėti būtų galima Eglę Špokaitę ir Aurelijų Daraškevičių ( žr. nuotrauką). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis351.75 KB
AutoriusUrte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Andzelikos Cholinos kurybos keliu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą