Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Teatro režisierius Eimuntas Nekrošius

Teatro režisierius Eimuntas Nekrošius

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Kas tie režisieriai, ką jie veikia. Kas per toks Eimunto Nekrošiaus, pasiekimai. E. Nekrošiaus gyvenimas Rusijoje. Spektaklis. "Hamletas". Knyga apie E. Nekrošių. Dvasios kankinys Makbetas. Pirmieji Nekrošiaus "Metų" atgarsiai. Eimuntas Nekrošius interpretuoja Donelaitį.

Ištrauka

Kas jie yra ir ką jie veikia? Režisierius vadovauja darbui, susijusiam su kino filmų, televizijos ar radijo laidų, teatro ar radijo vaidinimų kūrimu. Režisieriai skirstomi į kino filmų, televizijos, radijo ir teatro režisierius. Kitų režisierių specializacija gali būti miuziklai, muzika, dubliavimas ir t.t.
Kokios veiklos yra šiame darbe? Režisierius atrenka aktorius atskiriems vaidmenims, aptaria su jais vaidmenis ir vadovauja jiems repeticijų metu. Jo darbai grindžiami scenarijumi, kuris sukurtas iš anksto ir kurį kuriant režisierius kartais dalyvauja, pagal literatūros kūrinius ir kitas temas, kuriuos jis paverčia kino filmu ar vaidinimu.
Kino filmo režisierius vadovauja kino filmo filmavimui. Teatro režisierius vadovauja vaidinimų repeticijoms ir vaidinimams. Televizijos ar radijo režisierius koordinuoja televizijos ir radijo stočių programų filmavimą ir transliavimą, kad jos tilptų į programą, nurodo, kada įterpti reklamas, transliacijas tarpuose tarp programų ir daro būtinus programų pakeitimus. Dubliažo režisierius vadovauja užsienio kino filmų, televizijos muilo operų, dokumentinių programų ir kitų darbų įgarsinimui, kurį atlieka vietos aktoriai ir artistai, atrenka muziką ir garso efektus ir koordinuoja visas dubliažo sudedamąsias dalis. Kai kurias jo darbo dalis, susijusias su kino filmo filmavimu, teatro spektaklių repeticijomis ar transliavimo koordinavimu, gali atlikti režisieriaus asistentai.
Kur ir kokiomis sąlygomis yra dirbamas šis darbas? Atitinkantis tipą - teatruose, studijose, kino studijose ar atvirose erdvėse lauke. Darbe tikėtinos nenormuotos darbo valandos, jos gali būti privalomos.
Kokias priemones, įrangą jie naudoja? Scenarijai, telefonas ir kita atitinkama įranga - priklauso ar dirbama su filmu, transliacijai skirta programa ar spektakliu.
Eimuntas Nekrošius gimė 1952 m. Baigė Valstybinį Lunačiarskio teatrinio meno institutą Maskvoje (1978), po to dirbo Vilniaus Jaunimo ir Kauno dramos teatruose. Visi E. Nekrošiaus spektakliai apdovanoti įvairiais Lietuvos ir Baltijos šalių teatro festivalių diplomais. Nuo 1991 m. Nekrošius dirbo LIFE festivalio režisieriumi. 1994 m. E. Nekrošius gavo specialų Lietuvos Teatro sąjungos prizą, ir nuo to beveik visi jo darbai pelnė įvairius prestižinius apdovanojimus. Tais pačiais metais Europos teatro sąjunga ir Taorminos menų komitetas (Italija) paskyrė E. Nekrošiui Naujojo Europos teatro prizą. 1997 m. Nekrošius sukūrė "Hamletą", vieną iš sėkmingiausių savo spektaklių. 1998 metais E.Nekrošius buvo apdovanotas 3-o laipsnio Gedimino ordinu. Nuo 1998 m. E. Nekrošius dirba teatro studijos "Meno fortas" meno vadovu. Tais pačiais metais jis gavo Nacionalinę meno premiją už nuopelnus teatro menui. Naujausi režisieriaus darbai: G. Verdi opera "Makbetas", Donelaičio "Metai". 2004 m. režisierius E. Nekrošius pradėjo repetuoti naują spektaklį, kurio literatūrinė medžiaga - Karaliaus Saliamono "Giesmių giesmė". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-20
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis191.85 KB
AutoriusMoksliukas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaMolėtų r. Videniškių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teatro rezisierius Eimuntas Nekrosius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Molėtų r. Videniškių pagrindinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą