Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Pagrindiniai vaidinimo kūrėjai

Pagrindiniai vaidinimo kūrėjai

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai vaidinimo kūrėjai. Režisierius. Kas jie yra ir ką jie veikia? Kokios veiklos yra šiame darbe? Kur ir kokiomis sąlygomis yra dirbamas šis darbas? Aktorius. Aktorius, kurdamas vaidmenį, naudojasi šiais "instrumentais". Scenografas. Kostiumų dailininkas. Kompozitorius. Publika.

Ištrauka

Teatro spektaklis – žmonių kolektyvo sukurtas konkrečiai matomas ir girdimas pasaulis, taigi visai kitokios vaizdinės struktūros kūrinys; jis priimamas viešai ir taip pat kolektyviai – žiūrovų, publikos. Mums įdomu suprasti, kokiu būdu drama tampa spektakliu, arba, kitaip sakant, kaip gimsta spektaklis ir kas jį sudaro.
Bet iš pradžių stabtelėkime prie kelių terminų, žyminčių mums rūpimas sąvokas – "teatras", "scena", "režisierius", "spektaklis".
Teatras kilęs iš graikų kalbos theasthai (žiūrėti) ir theatron (publikai skirta vieta). Vėliau teatru imta vadinti visą pastatą, kuriame ruošiami ir vyksta vaidinimai, laikoma jiems reikalinga įranga, o taip pat dirba tie žmonės, kurie tvarko su vaidinimu susijusius kūrybinius ir organizacinius reikalus.
Teatrai yra dvejopi – lauko (kartais sakoma "laisvos erdvės") ir patalpų. Lauko teatrai egzistuoja nuo antikos laikų iki šių dienų: vaidinimai vyksta amfiteatruose, miestų aikštėse, rūmų ar pilių kiemuose, kalnų papėdėse ar kitose atvirose vietose. Specialios uždaros patalpos vaidinimams pradėtos statyti nuo XVI a. vidurio, iš pradžių Italijoje, o paskui ir kituose europos kraštuose.
Teatro architektūros dalys yra vaidinimo aikštelė - scena ir žiūrovams skirta vieta.
Spektaklis ( lot. spectaculum – reginys) – plačios prasmės terminas, reiškiantis įvairių meno šakų kūrybą, reikalaujančią publikos dalyvavimo ir rodomą "čia" ir "dabar" (dramos, operos, baleto, lėlių, pantomimos teatrai, cirkas).

Pagrindiniai vaidinimo kūrėjai:

• režisierius,
• aktorius,
• scenografas,
• kostiumų dailininkas,
• kompozitorius,
• publika.


Režisierius . Vaidinimus organizuoja ir kuria režisierius (lot. regere – vadovauti); jis suranda dramos kūrinį, jį analizuoja, kviečiasi dailininką, kompozitorių, parenka aktorius, su jais repetuoja ir vadovauja visam spektaklio kūrėjų kolektyvui. Režisūra sąmoningos pastangos siekti spektaklio meninės vienybės ir aktorių vaidybos ansambliškumo.
Taigi spektaklį pradeda režisierius. Vienas apmąstydamas pasirinktą dramą ir stengdamasis pats sau išsiaiškinti, kas iš tos dramos turi sudaryti būsimojo spektaklio pagrindą, koks to spektaklio tikslas, kas juo norima pasakyti žiūrovams, kokį scenos pasaulį norėtųsi matyti – poetišką ar niūrų, groteskinį ar lyrišką, uždarą ar atvirą...Žodžiu, režisierius stengiasi susikurti būsymojo spektaklio viziją. Šiai vizijai materializuoti režisierius kviečiasi dailininką, kad su juo kartu surastų patrauklų ir prasmingą išorinį spektaklio pavidalą. Pamažu ima ryškėti scenografijos apmatai.
Režisierius skiria aktoriui vienokį ar kitokį vaidmenį. Jeigu aktorių trupė pastovi, režisieriui lengviau tai padaryti, nes jis jau žino aktorių galimybes. Juk vienodai gerai visas roles suvaidinti sunkiai pajėgia net ir talentingiausias aktorius. Režisieriai skirdami vaidmenis atsižvelgia į aktoriaus prigimtį, nes priešingu atveju gali sulaikti netikėtų rezultatų. Vaidmenys skiriami turint įvairius kūrybinius tikslus, todėl moterį gali vaidinti vyras (ar priešingai), senį – jaunuolis, romantinį ar tragišką herojų – neišvaizdus silpnabalsis aktorius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-05
DalykasTeatro referatas
KategorijaTeatras
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.06 KB
AutoriusSANDRA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindiniai vaidinimo kurejai-referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą