Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>Telšių Žemaitės dramos teatras

Telšių Žemaitės dramos teatras

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Telšių Žemaitės teatras nuo susikūrimo iki R. Juknevičiaus pasirodymo. Žemaičius globoja jėzuitai. Laikotarpis nuo teatro susikūrimo iki "Kanklių" draugijos pradžios. Teatro veikla nuo "Kanklių" iširimo iki R. Juknevičiaus pasirodymo. Romualdo Juknevičiaus indėlis Telšių Žemaitės dramos teatre. Teatro veikla nuo R. Juknevičiaus išėjimo iki šių dienų. Laikotarpis nuo 1949 – ųjų metų iki Nepriklausomybės atkūrimo. Žemaitės teatras nuo 1990 – ųjų iki šių dienų. Jaunimo studija "Aglija". Išvados.

Ištrauka

Teatras Telšiuose jau turi šimto metų tradicijas. 1907-ųjų metų Parcinkulės atlaidai Telšiuose sutapo su teatro gimimu. Viso šio renginio organizatorius ir režisierius buvo P. Vaseris, studijavęs Kijevo medicinos fakultete ir kartu lankęs dramos teatro studijas. Šio darbo imtis atostogaujanti studentą paprašė miesto burmistras F. Milevičius. Telšių Žemaitės dramos teatras žinomas, kaip daugiausiai nominacijų pelnęs mėgėjų teatras, garsus už Lietuvos ribų, su pasisekimu gastroliavęs JAV, Kanadoje, Belgijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Monake, Maroke, Danijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Jis tarptautinės teatrų organizacijos AITA-IATA narys, turintis gana spalvingą beveik 100 metų istoriją.
Žemaitijos kultūriniame gyvenime teatrui kaip vienai iš meno rūšių tenka ypatinga vieta ir pirmiausia dėl to, kad tai viena iš seniausių ir labiausiai žemaičių mėgstamų meno sričių. Šiaip, būdami gana uždaro būdo, žemaičiai nevengia scenoje atsiverti, pasijuokti iš savo ir draugų silpnybių, pamoralizuoti. Teatras jiems dažnai būdavo ir savotiškas kovos būdas, perkeltine prasme įtaigiai, sceniniu vaizdu ir žodžiu pašiepiant savo nedraugus, padedant žmonėms suprasti esamų negerovių priežastis.
Paskutiniaisiais metais Žemaitijos mėgėjų teatrų judėjimas Lietuvoje labiausiai išsiskiria šiame krašte veikiančiais labai pajėgiais teatrais ir jų gausumu. Dėmesį patraukia ir šių teatrų pasirenkamas repertuaras. Nemažą dalį spektaklių sudaro žemaičių autorių ir žemaitiškai parašyti darbai, kurie scenoje žemaitiškai ir vaidinami. Anot žinomo teatrologo žemaičio P. Bielskio, šiandien Žemaitijos liaudies teatrams beveik visur vadovauja išsilavinę, gerai suprantantys teatro specifiką žmonės, o vaidina šiuose teatruose dažniausiai specialiai darbui scenoje neparuošti aktoriai, kurie yra atėję į teatrą savo meninės prigimties vedami.
Tikslas. Šio darbo tikslas yra apžvelgti ir įvertinti vaisingą Telšių Žemaitės dramos teatro gyvenimą Lietuvos teatrų būryje, pridedant ir šalia šio teatro susikūrusią jaunimo studiją "Aglija", kuri įkurta prie telšių savivaldybės Žemaitės teatro.
Darbo uždaviniai:
1) apžvelgti Žemaitės teatre dirbusių ir dirbančių režisierių požiūrį į teatro meną;
2) išsiaiškinti repertuaro formavimo niuansus;
3) nusakyti esmingiausius režisūrinio metodo bruožus;
4) pažymėti didžiausius teatro pasiekimus;
5) pažymėti ryškiausius studijos "Aglija" laimėjimus;
6) nurodyti priežastis, kuo šis teatras skiriasi nuo kitų.

Struktūra. Darbą sudaro šešios dalys, iš kurių kai kurios dar skaidomos į poskyrius: įvadas, trys dalys apie skirtingus Žemaitės teatro gyvavimo ir kūrimo laikotarpius, viena dalis apie jaunimo studiją "Aglija" bei išvados.
Literatūra. Literatūra rinkta iš įvairių žurnalų, straipsnių, taip pat knygų, asmeninių Kąstyčio Brazausko užrašų bei bukletų apie Telšių Žemaitės dramos teatrą ir "Agliją". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-10
DalykasTeatro kursinis darbas
KategorijaTeatras
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis54.46 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Telsiu Zemaites dramos teatras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą