Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teatras>R. Oginskaitė "Teatras be pasakų knygų"

R. Oginskaitė "Teatras be pasakų knygų"

  
 
 
1234
Aprašymas

Rūtos Oginskaitės knygos "Teatras be pasakų" analizė. Istorija. Estetika.

Ištrauka

Šimtai knygų, spektaklių, filmų, muzikos kūrinių – kultūrinė Švedijos vaikų kasdienybė. Suaugusieji vaikų reakcijas išsiaiškina netiesiogiai. Vaikai nepatiria kaltės jausmo, kai mato konfliktus scenoje, tuo tarpu suaugę dažniausiai taip. Vaikai neturi jokios pasirinkimo laisvės: žiūri priešpiečio programas, arba klausosi tos pasakos, kurią jiems paseka suaugusieji, bet nesuprantu, negi mažas trimetis pyplys dar gali turėti pasirinkimo laisvę? Mano nuomone jam svarbu, kad kažkas vyktų kažkas judėtų ar tai televizoriaus ekrane, ar teatro scenoje.
Šioje knygoje nagrinėjami paskutiniai XX amžiaus dešimtmečiai Vakarų Europos teatre jaunajai auditorijai. Menininkai, kurių spektakliai pakeitė požiūrį į vaikų ir paauglių teatrą. Jų pozicija patirtis, darbo metodai suardę tūkstantį metų trukusią inerciją.
Truputis istorijos. Vaikų teatras, kaip specifinė forma iškilo XIX amžiaus antroje pusėje. Nors jie buvo naudoti ir anksčiau, kadangi jėzuitų teatras XVI ir XVII amžiuose teikė didelę reikšmę Europos teatro istorijai. Vaikai buvo ir spektaklio žiūrovai ir juose vaidino. Britanijoje Kalėdų pantomima išaugo iš bendrosios pantomimos. Vokiškai kalbančiuose kraštuose išaugo iš Kalėdų pasakų, vaikų baletų, liaudies pasakų ir panašiai. Muzika ir šokiai – neturėjo tiesioginio ryšio su veiksmu- buvo skiriami vien pramogai. Tiesa, Kalėdų vaidinimai plito labai sparčiai ir liko profesionalaus vaikų teatro forma iki XX amžiaus paskutinio dešimtmečio.
Pirmasis valstybinis vaikų teatras įsteigtas Vengrijoje 1919 metais. Vaikų teatrų kūrėjai: kompozitorius Bela Bartokas literatūros kirtikas Bela Balazso. Bandymų kurti spektaklius vaikams būta ir Čekoslovakijoje. Rusijoje ima steigtis " jaunojo žiūrovo teatrai". Škotijoje vaikų teatras ilgus dešimtmečius veikė, kaip keliaujanti trupė. 1928 metais trupės vaidinusios vaikams įsisteigia Nyderlanduose ir Prancūzijoje, kiek vėliau Danijoje, Portugalijoje, Italijoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-03-11
DalykasTeatro analizė
KategorijaTeatras
TipasAnalizės
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.67 KB
AutoriusReda
Viso autoriaus darbų42 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasTruskauskaitė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word teatras be pasaku knygos analize teatrologijai.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 4 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas
  • Truskauskaitė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą